«Міцнішою нацією в наші часи виявляє себе та, яка краще інших вичерпала у своєму вихованні свої глибокі національні скарби» С.Русова

Заклад дошкільної освіти №19 «Світлячок» знаходиться в одному з мальовничих мікрорайонів м.Сміла по вулиці Мазура, 23а. У будь-яку пору року він потопає у зелені та квітах, лише взимку природа мирно спить, оберігаючи малюків від поривів холодного вітру.

про заклад Дитячий садок було здано в експлуатацію у 1979 році. З першого каменя, закладеного у фундамент майбутнього закладу ним опікувалася творча, талановита, енергійна Наталія Зуб. Нині дитячий садок очолює Валентина Олійник.

Більшість педагогів «Світлячка» володіють високою професійною майстерністю, ініціативні, творчі, завзяті, дійсно закохані у свою роботу. Вони радо діляться з колегами набутим досвідом, гостинно приймаючи делегації з різних міст України. На базі дошкільного навчального закладу відбулися два Всеукраїнські семінари, шість обласних та безліч семінарів для працівників закладів дошкільної освіти міста.

Законом України "Про дошкільну освіту”, Національною доктриною розвитку освіти в Україні, Концепцією громадянського виховання особистості в умовах розвитку української державності, Концепцією національно-патріотичного виховання дітей та молоді передбачено модернізацію системи дошкільної освіти, яка передбачає формування у підростаючого покоління національно-патріотичних та загальнолюдських цінностей, збереження та збагачення українських культурних традицій. Саме ці положення є визначальними в роботі колективу закладу дошкільної освіти №19 сьогодні, хоч робота по відродженню національної педагогіки ведеться досить давно.

про заклад Ще у 1992 році творчою групою педагогів була створена авторська програма закладу. В цей час організовувались національні куточки по всіх групах, була оформлена музейна кімната «Бабусина світлиця», в якій відтворено побут української хати, зібрано український одяг, посуд, рушники, вироби народних умільців.

Тут не лише демонструються дітям цікаві речі, а й дозволяється потримати їх у руках, погратися з ними.

З 1996 року колектив «Світлячка» починає працювати за варіантом програми формування психічного здоров’я дошкільнят "Я і ментальність”. Упродовж наступних років були створені навчальні сценарії "Дитина у Всесвіті”, "Прекрасне бачить тільки добре серце” як доповнення до програми.

Творча група дошкільного закладу серед основних проблем програми визначила:

 • створення системи життєдіяльності закладу дошкільної освіти на всебічному вивченні національного характеру, історії, традицій, родовідної душі народу;
 • реалізація бажання дитини стати всім, на що вона здатна, прагнення повністю реалізувати свій потенціал;
 • сприяння вивченню ціннісних орієнтацій та смисло-життєвих проблем особистості.

З 2005 року колектив закладу дошкільної освіти «Світлячок» продовжує працювати за авторською програмою, але наступним її варіантом: «Промінці народності» (формування гуманної особистості засобами народознавства). Даний варіант програми покликаний сприяти реалізації основних положень Національної доктрини розвитку освіти в Україні та Закону України «Про дошкільну освіту». Основними завданнями педагоги закладу визначили:

 • сприяння формуванню у педагогів та дітей сучасного світогляду, розвитку творчих здібностей і навичок самостійного пізнання світу, самоосвіти і самореалізації особистості;
 • змістовне заповнення соціо-культурного простору особистості у вимірах освіченості, творчості, досвіду;
 • визначення напрямків роботи по формуванню духовного потенціалу дітей дошкільного віку, які ґрунтуються на культурно-історичних цінностях українського народу, його традиціях і духовності;
 • формування нової концепції особистості з потребами у збереженні здоров’я, безпеки, любові, поваги, самоповаги, наділену загальнолюдськими цінностями, базовими стрижневими якостями української ментальності;
 • продовження глибокого вивчення з педагогами та дітьми української нормативної мови – невичерпного джерела розумового розвитку дитини, скарбниці всіх знань; впровадження її в повсякденне життя.

Сьогодні заклад дошкільної освіти №19 – сучасний комфортабельний дошкільний заклад, у якому виховується 162 дітей. Функціонує дев'ять груп: 1 ясельна, 2 дошкільні, 3 логопедичні та 3 інклюзивні. Заклад працює п’ять днів на тиждень за 10,5-годинним режимом роботи (7.30-18.00).

про заклад Заклад укомплектований кадрами згідно з штатним розкладом.

Дошкільний заклад опорний у місті з національно-патріотичного виховання. Працівники закладу працюють за програмами: "Українське дошкілля", "Україна - моя Батьківщина", "Скарбниця моралі" та власною програмою розвитку «Промінці народності».

Заклад дошкільної освіти є учасником Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти» та Міжнародного фестивалю педагогічних інновацій.

Упродовж п’яти років був учасником дослідно-експериментальної роботи обласного рівня «Формування довіри як механізму взаємодії у соціально-освітньому просторі».

Заклад дошкільної освіти є учасником і призером Інтернет-конкурсів щодо кращого оздоблення кабінетів, фойє та залів закладу.

Освітній заклад був учасником обласного семінару керівників органів управління освітою та завідувачів методичними кабінетами; Всеукраїнської естафети інноваційного поступу дошкільної освіти: обміну досвідом роботи з питання розвитку дошкільної освіти.

Проблема, над якою працює заклад: «Удосконалення професійної компетентності педагога, становлення соціально-громадянських цінностей дитини в умовах реалізації державного стандарту, положень Нової української школи».

Усі педагогічні працівники беруть активну участь у різних формах підвищення фахової майстерності: педагогічних читаннях, конференціях, фестивалях педагогічної майстерності, «круглих столах», майстер-класах, тощо. Значна частина з них є лауреатами міської виставки «Інноваційний пошук освітян Сміли», обласної - «Освіта Черкащини»; учасниками обласних інтернет-семінарів та інтернет-конференцій. Підвищенню професійності сприяє активна участь педагогів в он-лайн семінарах, вебінарах, курсах.

Освітній процес здійснюється українською мовою.

У закладі обладнано та естетично оформлено спортивну та тренажерну зали, логопедичні кабінети, психологічний кабінет, музичну залу та музейну кімнату «Бабусина світлиця».

Для задоволення освітніх запитів дітей, удосконалення їх творчих здібностей у дитячому садку функціонують гуртки на безоплатній основі:

 • "Допитливі українці" - вивчення народознавства
 • "Здоровячки" - корекційні вправи
 • "Маленькі гончарі" - гончарна майстерня

Під час освітньо-виховних заходів з дітьми постійно створюються умови, за яких пробуджується почуття національної гордості, гідності, доброзичливості, толерантності. Це: залучення дітей (в доступних їм з огляду на вікові особливості формах) до духовного життя народу через мову і культуру; заспонукання до різноманітної діяльності, що грунтується на знаннях про історію та побут українського народу, підпорядкування діяльності виконавців морально-ціннісних орієнтирів національному менталітету українців (бути щедрим, добрим, толерантним, працьовитим, розуміти інших, співчувати людям).

.

Наша адреса: м. Сміла, вул. Мазура, 23а

Телефон: 04733 3-63-20

Графік роботи: 7.30-18.00

Вихідні дні: субота, неділя

Кiлькiсть переглядiв: 554

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.